Solary - ekologia i nowoczesna technologia - dom i Ty

panele słoneczne montaż

Przede wszystkim warto skorzystać z nowoczesnych

Każdy właściciel domu, powinien zadbać o to, by jego dom nie był szkodliwy dla środowiska naturalnego. Jest kilka sposobów na to, jak zadbać o środowisko naturalne, która nas otacza. Przede wszystkim warto skorz

Solary - ekologia i nowoczesna technologia - dom i Ty panele słoneczne montaż
ystać z nowoczesnych propozycji w kwestii instalacji a mianowicie zamontować w swoim domu instalację solarną lub fotowoltaiczną lub obie jednocześnie.

Instalacja fotowoltaiczna
Instalacja fotowoltaiczna, jest bardzo bardzo nowoczesną propozycją, którą jednak coraz więcej osób instaluje w swoich domach. Instalacja ta polega na tym, że panele fotowoltaiczne, które montuje się na dachu budynku pobierają energię słoneczną a później zamieniają się w prąd. Prąd ten można wykorzystywać do różnych celów, ale przede wszystkim służyć on może do celów użytkowych. Dzięki instalacji fotowoltaicznej, można bardzo dużo zaoszczędzić, szczególnie na rachunkach za prąd. Fotowoltaika jest więc bardzo opłacalną inwestycją, w którą opłaca się zainwestować.

Panele słoneczne
Drugą propozycją instalacji ekologicznych, jest instalacja solarna, która opiera się o działanie paneli solarnych. Panele solarne można zamontować na dachu domu lub garażu, tak by miały bezpośredni dostęp do słońca. Panele te czerpią energię ze słońca i zamieniają ją na energię potrzebną do ogrzewania wody. To rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą przez cały rok mieć ciepłą wodę w domu, bez konieczności instalowania dodatkowych urządzeń grzewczych. Na instalacje solarną i instalację fotowoltaiczną, można dostać dofinansowanie.


Frontem do natury

W dobie globalnego ocieplenia klimatu, gdy poszukujemy alternatywnych źródeł ciepła jedną z możliwości staje się fotowoltaika. Widok paneli słonecznych na dachu domu czy innych budynków na działkach już nie dziwi. Panele słoneczne to już stały widok nie tylko w miastach i miasteczkach, ale również na wsiach czy w osadach. Darmowa energia słońca aż kusi, żeby ją wykorzystać dla potrzeb gospodarstw domowych. Ona, oprócz energii wiatru, po prostu jest. Czy nam się to podoba czy nie. Słońce świeci zawsze, czasem schowa się za chmury, ale gdy wyjdzie całą swoją energię oddaje Ziemi. Dobrodziejstwo, dzięki któremu istnieje życie na naszej planecie. Niezbędny składnik dla roślin, oceanów, lasów. Grządek kapusty i marchewki. Zwierząt i ludzi. Wykorzystując panele słoneczne oszczędzamy prąd produkowany przez fabryki prądu - elektrownie. Zasilane wodą, której coraz bardziej nam brakuje. Rozwój i postęp techniczny w tym wypadku działa na naszą- ludzkości korzyść. Choć patrząc na działania człowieka- największego chyba szkodnika naszej planety- trochę rehabilituje nas jako gatunek. Ogrzewać wodę, zasilać oświetlenie posesji wykorzystując jedynie to co jest zawsze czyli energię słoneczną...to jest dobre! Widziałam zdjęcia pewnego osiedla gdzieś w Polsce- dachy wieżowców pokryte płaszczyznami paneli słonecznych. To dobry sposób na oświetlenie podwórek, klatek schodowych. Czy służy do podgrzewania wody? Trudno powiedzieć. Ale osiedla, te posępne blokowiska z lat 70. oświetlone nocą, już tak nie straszą. Mogą być przyjazne i miłe. Doceniane szczególnie w smutne i pochmurne noce. A i małe domki, z ciepłą wodą w środku. I ciepłym światłem w ogrodzie. Moje marzenie.


Liczba ludności na świecie ciągle rośnie

Kryzys klimatyczny jest faktem. Można się boczyć, można się obrażać, ale każdy z nas powinien dołożyć swoją cegiełkę do tego, żeby bardziej klimatu nie degenerować, tylko postarać się globalne ocieplenie zatrzymać. Jedną z kwestii mającą wpływa na owe ocieplenie klimatu jest rosnące zapotrzebowanie ludzkości na energię elektryczna. Liczba ludności na świecie ciągle rośnie, a także rośnie zużycie energetyczne pojedynczego człowieka, na co wpływa ma galopująca technologia.

Problem w tym, że standardowe metody uzyskiwania elektrycznej, przynajmniej w Polsce, wciąż są mało ekologiczne. Mowa tu o tym, że dużą część prądu tworzy się po prostu z paliw kopalnych, a to degraduje klimat. Czy jest na to rozwiązanie? Oczywiście, że jest, a nazywa się fotowoltaika.

Osób, które w nowo budowanym domu instalują panele słoneczne, mające na celu produkować energię elektryczną dla wszystkich użytkowników tego domostwa jest coraz więcej. To nie tylko ekologia (choć to bardzo ważne), ale i oszczędność. Owszem, instalacja takich paneli to spory koszt, ale jednorazowy. Po kilku, kilkunastu latach użytkowania zwróci się to z nawiązką. Tym bardziej, że naddatek wyprodukowanej energii elektrycznej można sprzedać elektrowni i jeszcze na tym zarobić.

Dodatkowo, w planach przewidziane są rządowe dofinansowania dla osób, które ów panele mają zamiar w swoim domostwie zainstalować. Ilość tych paneli oraz ich wielkość (czyli koszt instalacji) jest zależny od prognozowanego zapotrzebowania energetycznego domostwa. Panele najczęściej instaluje się na dachu.



© 2019 http://dom-i-ty.ckpss.edu.pl/